• 2
  • 3
  • 4

XVI Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka w Rydzynie

Wygrywali, przegrywali i remisowali. Zawsze jednak walczyli do końca, pokazując charakter i wolę walki.

Mowa o zawodnikach i zawodniczkach Klubu Sporty Walki Gostyń, którzy po wakacyjnej przerwie wzięli udział w dwóch turniejach bokserskich.


W XVI Turnieju Bokserskim im. Włodzimierza Pawlaka w Rydzynie wzięło udział 5 reprezentantów z klubu Sporty Walki Gostyń - Michał Kosowicz, Szymon Dylak, Karol Łapawa, Kamil Kłopockj i Kamil Sulgostowski. Pierwszy wygrał swoją walkę przed czasem, drugi zwyciężył na punkty, trzeci - po świetnym pojedynku z przeciwnikiem z wyższej kategorii wagowej - został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.  - Tym razem nie udało się zwyciężyć Kamilowi Kłopockiemu, który musiał uznać wyższość brązowego medalisty Mistrzostw Polski. Natomiast Kamil Sulgostowski z powodu kontuzji nie dokończył swojego pojedynku - informuje Tomasz Dylak z klubu Sporty Walki Gostyń

Następnego dnia zawodnicy S.W Gostyń wzięli udział w III Mistrzostwach Polski Ziem Zachodnich im.P. Mikołajczaka w Kick Boxingu. Dużym sukcesem zakończył się pojedynek Karola Łapawy, który po zaciętej walce został mistrzem w swojej kategorii wagowej. Z kolei Kamil Wojczek trafił na Mistrza Polski. Po bardzo dobrej i wyrównanej walce, sędziowie przyznali zwycięstwo jego rywalowi.

Także zawodniczki KSW Gostyń miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Swoją pierwszą walkę bokserską zaliczyła tego dnia Jagoda "Sharky" Konieczna. Choć stanęła w szranki ze starszą o dwa lata rywalką, nie przestraszyła się jej i w ringu pokazała charakter. W zawodach wzięła udział także jej siostra, Wiktoria Konieczna, która trafiła także na starszą o dwa lata przeciwniczkę, w dodatku Wicemistrzynię Polski Kadetek. -"Wiki" udowodniła swoją walką, iż drzemie w niej spory potencjał i w przyszłości może dużo osiągnąć – informuje Tomasz Dylak, trener Sportów Walki.  Obie walki zakończyły się remisem.

Źródło: Gostyn24.pl RŚ,