• 2
  • 3
  • 4

Klaudia Budasz po raz trzeci Mistrzynią Polski w boksie!

W dniach 1-5 marca w Grudziądzu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie.
Wzięła w nich udział zawodniczka naszego klubu – Klaudia Budasz. W tym roku Klaudia startowała w nowej kategorii wiekowej – junior, a więc należała do grona młodszych zawodniczek, co jednak nie przeszkodziło jej w zdobyciu złotego krążka. Aby zdobyć tytuł Mistrzyni Polski Klaudia musiała stoczyć cztery pojedynki, z których aż dwa zakończone zostały przed czasem. W pierwszej walce nasza zawodniczka spotkała się z Kingą Sędkiewicz z klubu Włókiennik Łódź, którą wypunktowała w pięknym stylu. W kolejnej walce Klaudia spotkała się z Roksaną Talaśką, niestety walka ta nie odbyła się, ponieważ zawodniczka z klubu Wda Świecie oddała walkowera. W półfinale Budasz w pierwszej rundzie pokonała Sylwię Grygiel z klubu Boxeo Dąbrowa Górnicza. W finale natomiast Klaudia pokonała Patrycję Pelińską z klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych zapewniając tym sobie kolejny tytuł Mistrzyni Polski. Klaudię podczas walki finałowej wspierało dopingiem około 20 przyjaciół z klubu Sporty Walki Gostyń.