• 2
  • 3
  • 4

Klaudia Budasz zwyciężczynią XII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w boksie!

W dniach 05.09-09.09.2017 w Gliwicach odbywały się XII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie.  Na starcie zawodów stanęło 215 zawodniczek z Polski i 18 innych krajów w trzech kategoriach wagowych: kadetki, juniorki oraz seniorki. Barwy Polski w kategorii do 64 kg. reprezentowała zawodniczka klubu Sporty Walki Gostyń – Klaudia Budasz.  W półfinale na drodze Klaudii stanęła trzykrotna Mistrzyni Włoch oraz Wicemistrzyni Europy Kadetek – Di Carlo. Po wyrównanej walce, sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali wyższość Budasz. W finale Klaudia spotkała się z kolejną Włoszką – Rebecca Nicoli i tak samo, jak to miało miejsce wcześniej, stosunkiem głosów 3:2 wygrała pojedynek uzyskując tym samym tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Śląska 2017.