• 2
  • 3
  • 4

Karol Łapawa brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

W dniach 15-21.10.2017 w Koninie odbyły się XXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23) w boksie. Na starcie zawodów stanęło 166 zawodników z całej Polski. Wsród nich znalazł się reprezentant klubu Sporty Walki Gostyń - Karol Łapawa (20 lat). Karol w tym roku zmienił kategorię wagową na wyższą - do 64 kg i choć nie był faworytem w swojej wadze to miał ogromne szanse stanąć na najwyższym stopniu podium. Niestety decyzja sędziowska przekreśliła jego plany. W pierwszej walce nasz reprezentant trafił na Klaudiusza Smelkowskiego z klubu Olimp Szczecin, którego pokonał pojedynczymi, mocnymi ciosami. Kolejna walka to starcie z Kordianem Wyciszkiewiczem reprezentującym klub Kleofas AZS AWF Katowice, który na swoim koncie miał już ponad 100 pojedynków. W tej walce Karol od początku narzucił wysokie tempo i po trzech rundach mógł cieszyć się z awansu do półfinału. W walce półfinałowej na drodze Łapawy stanął 5-krotny Mistrz Polski - reprezentant klubu BKS Skorpion Szczecin - Karol Kowal, który do ringu wchodził 120 razy. Po pierwszej rundzie wydawało nam się, że wygrywamy. W drugiej rundzie z niewiadomych przyczyn sędzia ringowy odebrał punkt Łapawie, przez co rundę uznać można było za przegraną. Trzecia runda to zdecydowana przewaga Łapawy. Niestety po dłuższym oczekiwaniu na werdykt niejednogłośną decyzją sędziów, stosunkiem głosów 4:1 Karol przegrał walkę. Do chwili obecnej nie możemy pogodzić się z werdyktem, tym bardziej, że Kowal został tegorocznym Młodzieżowym Mistrzem Polski. W tym samym czasie nasza zawodniczka - Klaudia Budasz brała udział w turnieju bokserskim odbywającym się w Bułgarii, który był kolejnym etapem zbliżających się Mistrzostw Świata w boksie. Z turnieju Budasz wróciła z brązowym medalem.